Johannes Thingnes Bø nominert til årets gjennombrudd

Johannes Thingnes Bø har blitt nominert i kategorien årets gjennombrudd på Idrettsgallaen 2014. Fra før av er Tora Berger, Emil Hegle Svendsen, Nils-Erik Ulset og Egil Gjelland blant de nominerte.

Her er de nominerte:

Årets kvinnelige idrettsutøver:
Marit Bjørgen  (langrenn)
Therese Johaug  (langrenn)
Tora Berger  (skiskyting)
Suzann Pettersen  (golf)
Tiril Sjåstad Christiansen  (freestyle)

Årets mannlige idrettsutøver:
Anders Bardal  (hopp)
Emil Hegle Svendsen (skiskyting)
Torstein Horgmo (snowboard)
Aksel Lund Svindal  (alpint)
Petter Northug jr. (langrenn)

Årets lagspiller:
Caroline Graham Hansen (fotball)
Mats Zuccarello-Aasen (ishockey)
Katrine Lunde (håndball) 

Årets lag:
Dobbeltsculler lettvekt, roing (Are Strandli/Kristoffer Brun)
Dobbeltsculler tungvekt, roing (Kjetil Borch/Nils Jakob Skulstad Hoff)
Fotballandslaget, kvinner
Fotballandslaget U21, menn 

Årets Gjennombrudd:
Tiril Sjåstad Christansen (freestyle)
Johannes Thingnes Bø (skiskyting)
Caroline Graham Hansen (fotball)
Henrik Kristoffersen (alpint)
Tom Beier Jensen (skyting)
Are Strandli og Kristoffer Brun (roing) 

Årets kvinnelige funksjonshemmede idrettsutøver:
Mariann Vestbøstad Marthinsen (langrenn)
Sarah Louise Rung (svømming)
Birgit Skarstein (roing)

Årets mannlige funksjonshemmede idrettsutøver:
Vegard Dahle (langrenn)
Nils-Erik Ulset (skiskyting)
Tommy Urhaug (bordtennis)

Årets trener:
Johan Flodin (roing)
Egil Gjelland (skiskyting)
Egil Kristiansen (langrenn)
Even Pellerud (fotball)
Daimi Akin (kixkboxing) 

Årets navn:
Marit Bjørgen (langrenn)
Tora Berger (skiskyting)
Magnus Carlsen (sjakk)
Kjetil Borch og Nils Jakob Hoff (dobbeltsculler tungvekt, roing)
Therese Johaug (langrenn)
Petter Northug jr. (langrenn)
Suzann Pettersen (golf)
Emil Hegle Svendsen (skiskyting)
Aksel Lund Svindal (alpint)
Mats Zuccarello-Aasen (ishockey)
Tiril Sjåstad Christiansen (freestyle)
Fotballandslaget, kvinner 

Åpen klasse:
Ole-Kristian Bryhn (skyting)
Magnus Carlsen (sjakk)
Magnus Midtbø  (klatring)
Thea Therese Vingmark Næss (kickboxing)
Sigrid Rykhus  (Telemark)