Tiril og Erlend delte ut DNB-stipend til unge, lovende skiskyttere

I forbindelse med Sesongstart Skiskyting på Sjusjøen i helgen delte Tiril Eckhoff og Erlend Øvereng Bjøntegaard ut DNB-stipend til lovende skiskyttere. Det er 12. gang DNB gir ut dette stipendet til unge skiskyttere med et potensial for en internasjonal karriere.

Hensikten med DNB-stipendet er å hjelpe flere utøvere på veien mot en mulig internasjonal karrière. DNB er sammen med Norges Skiskytterforbund opptatt av å hjelpe talentene fram til kanskje en dag å følge i Tiril og Erlends fotspor, og det er gledelig å se at det jobbes meget bra både hos enkeltutøvere og klubber i junior- og rekruttklassene i Norge.

DNB delte også ut et klubbstipend på 50.000 kr som ble fordelt mellom de tre skiskytterklubbene som hadde den individuelle vinnere i 16-årsklassen i Hovedlandsrennet 2016.

Vinnerne var tilstede på Sjusjøen og mottok stipendet under DNBs stipendmiddag lørdag kveld.
Bilder av stipendvinnerne finner du nederst i saken her

Vinnere av DNB-stipend 2016:

  • Vinner HL sprint J15 Synne Owren, Vingrom IL kr. 5000
  • Vinner HL normal J15 Hedda Thoresen Bolstad, Simostranda IL kr. 5000
  • Vinner HL sprint J16 Benedicte Stien Schreiner, Bossmo & Ytteren IL kr. 5000
  • Vinner HL normal J16 Åsne Skrede, Geilo IL kr. 5000
  • Vinner HL sprint G15 OG HL normal G15 Eirik Idland, Figgjo IL kr. 5000×2
  • Vinner HL sprint G16 Jørgen Solhaug Sæter, Os IL kr. 5000
  • Vinner HL normal G16 Eirik Horten, Os IL kr. 5000
  • Vinner NC K17 Marit Øygard, Skrautvål IL kr. 10 000
  • Vinner NC K18 Kristiane Holm, Simostanda IL kr. 10 000
  • Vinner NC K19 Emilie Ågheim Kalkenberg, Skonseng UL kr. 10 000
  • Vinner NC K20/21 Eline Grue, Kvikne IL kr. 10 000
  • Vinner NC M17 Filip Fjeld Andersen, Geilo IL kr. 10 000
  • Vinner NC M18 Jørgen B. Krogsæter, Ullensaker SK kr. 10 000
  • Vinner NC M19 Sturla Holm Lægreid, Bærums Skiklub kr. 10 000
  • Vinner NC M20/21 Kristoffer Jonsson, Vingrom IL kr. 10 000
  • Vinner ungdoms-VM normal Harald Øygard, Skrautvål IL kr. 15 000
  • Vinner ungdom-VM sprint Karoline Erdal, Førde IL kr. 15 000
  • Vinner ungdoms-VM stafett Endre Strømsheim, Bærums Skiklub kr. 7500, Aleksander Fjeld Andersen, Geilo IL kr. 7500, Harald Øygard, Skrautvål IL kr. 7500
  • Vinner junior-VM stafett Anne Marit Bredalen, Åsnes SSL kr. 7500, Turi Storstøm Thoresen, Alvdal IL kr. 7500, Ingrid Landmark Tandrevold, Fossum IF kr. 7500
  • Vinner Ungdoms-OL jaktstart Sivert Guttorm Bakken, Vingrom IL kr. 15 000Vinner Ungdoms-OL mix stafett Marit Øygard, Skrautvål IL kr. 7500, Marthe Kråkstad Johansen, Bossmo & Ytteren IL kr. 7500, Fredrik Bucher- Johannessen, Try IL kr. 7500, Sivert Guttorm Bakken, Vingrom IL kr. 7500.
  • Vinner klubbstipend: Os IL kr 25.000, Geilo IL kr 12 500, Bossmo & Ytteren IL kr. 12 500