Uttak World Cup 4-6 og IBU Cup 4-6

Uttaket til World Cup 4, 5 og 6 og IBU Cup 4, 5 og 6 er nå klart.

Norges Skiskytterforbund har gjort følgende uttak til:

  • World Cup 4 Oberhof
  • World Cup 5 Ruhpolding
  • World Cup 6 Anterselva
  • IBU Cup 4+5 Ridnaun
  • IBU Cup 6 Altenberg

World Cup 4 Oberhof

Kvinner:
Tora Berger – Dombås IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff – Fossum IF
Ann Kristin Aafedt Flatland – Vik IL  
Fanny Welle-Strand Horn – Oslo SSL
Elise Ringen – Meråker SSK
Synnøve Solemdal – Tingvoll IL

Reserve: 
Hilde Fenne – Voss SSL

Menn:
Lars Berger – Dombås IL 
Ole Einar Bjørndalen – Simostranda IL
Johannes Thingnes Bø – Markane IL
Tarjei Bø – Markane IL
Vetle Sjåstad Christiansen – Geilo IL  
Emil Hegle Svendsen – Trondhjems Skiskyttere

Reserve: 
Henrik L’Abée-Lund – Oslo SSL

World Cup 5 Ruhpolding

Kvinner:
Tora Berger – Dombås IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff – Fossum IF
Ann Kristin Aafedt Flatland – Vik IL  
Fanny Welle-Strand Horn – Oslo SSL
Synnøve Solemdal – Tingvoll IL
Elise Ringen – Meråker SSK

Menn:
Johannes Thingnes Bø – Markane IL
Tarjei Bø – Markane IL
Vetle Sjåstad Christiansen – Geilo IL 
Henrik L’Abée-Lund – Oslo SSL
Emil Hegle Svendsen – Trondhjems Skiskyttere
Erlend Øvereng Bjøntegaard – Bevern IL

World Cup 6 Anterselva

Kvinner:
Tora Berger -Dombås IL
Tiril Kampenhaug Eckhoff – Fossum IF
Synnøve Solemdal – Tingvoll IL
Ann Kristin Aafedt Flatland – Vik IL 

Menn:
Lars Helge Birkeland – Birkenes IL  
Ole Einar Bjørndalen – Simostranda IL
Erlend Øvereng Bjøntegaard – Bevern IL
Martin Eng – Nittedal SSL

Resterende tropp World Cup 6 suppleres etter World Cup 5 og IBU Cup 5

IBU Cup 4 Ridnaun

Kvinner:
Bente Losgård Landheim – Tynset IF
Ane Skrove Nossum – Stiklestad IL
Marte Olsbu – Froland IL
Hilde Fenne – Voss SSL

Menn:
Lars Helge Birkeland – Birkenes IL  
Erlend Øvereng Bjøntegaard – Bevern IL
Håvard Gutubø Bogetveit – Førde IL
Martin Eng – Nittedal SSL
Henrik L’Abée-Lund – Oslo SSL
Kristoffer Langøien Skjelvik – Os IL

Reserve:
Erling Aalvik – Kvam LSK

IBU Cup 5 Ridnaun

Kvinner:
Bente Losgård Landheim – Tynset IF
Ane Skrove Nossum – Stiklestad IL
Marte Olsbu – Froland IL
Hilde Fenne – Voss SSL

Troppen justeres/suppleres etter World Cup 4 Oberhof og IBU Cup 4 Ridnaun

Menn:
Lars Helge Birkeland – Birkenes IL  
Håvard Gutubø Bogetveit – Førde IL
Martin Eng – Nittedal SSL
Kristoffer Langøien Skjelvik – Os IL
Erling Aalvik – Kvam LSK
Alexander Os – Ishavslaget

IBU Cup 6 Altenberg
Tas ut etter World Cup 5+6, IBU Cup 5+6 og Norges Cup 3